Pre všetkých členov štúdia

Vážení rodičia ,

Počas Vianoc som rozmýšľala  ako vyriešim situáciu ohľadom zvýšenia daní z nehnuteľností .

Ale to som, ani sme, netušili som čo nás všetkých ešte čaká…

Máme za sebou všetci týždne neistoty a stresu. Pomaly si zvykáme na situáciu, ktorá nám všetkým pripravila veľa ťažkých dní počas, ktorých sme  asi všetci v hlavách riešili  všetky možné scénare…

Aj ja mám za sebou bezsenné noci a nespočetne veľa scénarov  lepších, horších, najhorších, ale aj najlepších a kto má pozná tak asi vie, že stredná zlatá cesta je asi to čo sa snažím stále vymyslieť pre všetkých…

Asi  Vám nemusím písať o tom, že sme spolu už 10.rok či starí členovia, alebo noví členovia. Nemusím Vám  ani písať  koľko práce máme za sebou. Driny potu, šitia, obety, šoférovania  na vystúpenia , ukladania kostýmov atd atd atd.

Ale napíšem Vám  … áno je to pravda, máme za sebou veľmi veľa práce či už deti, alebo pedagógovia, ale tak isto aj Vy, rodičia.

V dohľadnej dobe som požiadala o stretnutie s vedením školy,  v ktorej máme prenájom, aby som zistila všetky možnosti, k danej situácií v ktorej sa nachádzame úplne všetci .

 

Navrhujem zatiaľ  však platby Členského na mesiac  Apríl  platiť  ako doposiaľ  vysvetlím prečo :

  • Verím, že štúdio bude pokračovať ďalej a nechceme prísť o prenájom miestnosti ( do budúcna si myslím, že všetci budú dvíhať poplatky za prenájmy tak si uchovajme to čo máme ako máme…)

 

  • Nájom platíme aj počas prázdnin – ale Vy ČLENSKÝ POPLATOK počas prázdnin neuhrádzate (počas 10.r som to robila tak, a chcem tak naďalej  pokračovať)

 

  • Okrem iného nám vznikli od začiatku šk. r. 2019/2020 NEDOPLATKY niektorých členov, na ktoré som už niekoľko krát upozorňovala ( to všetko nám tvorí rezervu aj na nákup napr. obuvi, alebo rekvizít, ale aj rezervu na nedoplatky za média pri ročnom zúčtovaní a iné mimoriadne výdavky .)

 

  • Nerada by som od septembra bola nútená opäť zvýšiť ČLENSKÝ POPLATOK … ( lebo  si myslím, že ostatné kluby, školy a štúdia budú nútené to spraviť presne z dôvodu dlhov  a ak nebudú tak to spravia z dôvodu využitia situácie…
  • bohužiaľ je to viac ako pravdepodobné , že sa to nebude diať  len v záujmových  aktivitách , ale všade … A tomu by som v našom štúdiu chcela veľmi vyhnúť .)

 

  •  Nie sme škola to znamená nemáme žiadne dotácie, normatívy a pod.

 

  • Je to možnosť ako sa nedostať do dlhov hoc nie som ekonómka, ale myslím si, že takto v konečnom dôsledku vieme ušetriť  v budúcnosti .

 

  • Ešte stále si vieme pomôcť 2-3% z daní tlačivá sme Vám rozdávali tak isto sú aj na stránke štúdia. Stačí ak ich vyplníme . Nezabúdajme na 3% !!!  Všetky tieto malé percentá  môžu byť pre nás nesmierne veľké . A nemusia tak prepadnúť v prospech iných…

 

V poslednej dobe často počujeme frázu VŠETCI SME NA JEDNEJ LODI . Ak si spomínate na môj sen tak to bola práve podobná fráza, ktorú som chcela uskutočniť, aby sme boli VŠETCI NA JEDNEJ LODI, aby sme sa navzájom tolerovali, rešpektovali, ale hlavne mysleli na to spoločné čo nás spája a to sú naše deti, ktoré si to zaslúžia za všetku  drinu. 

 Určite som to nechcela dosiahnuť práve takýmto stavom v ktorom sa teraz nachádzame .

Jedno je ale isté : Je to pravda teraz sme ozaj VŠETCI NA JEDNEJ LODI, ale je to už bohužiaľ  realita. Dostali sme vraj druhú šancu … Túto šancu beriem tak isto aj pre naše štúdio. Tak ako každý z nás sa snažím hľadať  možnosti aj riešenia v tejto dobe. 

 

Ja urobím maximu preto , aby som na stretnutí  s riaditeľom školy našla čo najlepšie riešenie pre obe strany.  Prečo pre obe strany? Preto , že nám pán riaditeľ od samého začiatku maximálne vychádza v ústrety .

 Verím hlavne , že sa čo najskôr všetci budeme môcť vrátiť aspoň do reálneho života, hoc všetci poznačení dnešnou situáciou , ale verím , že  VŠETCI ZDRAVÍ .

 

Ešte by som sa chcela veľmi pekne poďakovať  za Váš záujem a správy a podporu, ktoré mi posielate a tak isto aj za blahoželanie k Dňu učiteľov.

Veľmi ma to potešilo a dojalo a aj preto som sa rozhodla ďalej bojovať  za naše štúdio a rozhodla napísať to čo som napísala, aby som Vám tak vyjadrila  poďakovanie za Vašu podporu v tejto dobe. Hoc viem, že to nie je priorita ľudí v dnešnej dobe … Veľmi ma to dojalo, prekvapilo  a povzbudilo…

ĎAKUJEM VÁM 

 

 VEĽMI nám CHÝBAJÚ DETI prosíme, aby ste im odovzdali od nás tento odkaz. Veríme, že ste všetci v poriadku.

Kto by potreboval ušiť rúška ozvite sa .

 

Adriana a Eliška