O nás

baletka saskaTanečné štúdio je ešte mladé, ale počas svojej relatívne krátkej existencie dosiahlo viacero úspechov. Zameriava sa na tanečno-dramatickú výchovu detí a mládeže vo veku od 5 rokov. Tá je vedená tanečnými pedagógmi v Košiciach na Kováčskej ulici, a to tak počas školského roka, ako aj prázdnin. Štúdio navštevuje viac ako 70 detí z Košíc i okolitých obcí. Hlavným cieľom štúdia je teda spájať deti s kladným vzťahom k umeniu, tancu a hudbe v spolupráci so Štátnym divadlom Košice. Jeho zakladateľka Adriana Vrbová je bývalou členkou Baletu Štátneho divadla Košice, ktorá by chcela obnoviť dlhoročnú tradíciu štúdia, ktoré viedla Alica Csonthová-Hoppeová, nositeľka Vyznamenania za vynikajúcu prácu.

Nezamerať sa na jeden tanečný štýl, ale sprostredkovať deťom tanec ľudový, spoločenský, moderný či klasický a pritom všetkom zapojiť výrazové prostriedky. Deti tak môžu priamo ukázať možnosti svojej fantázie a dotvoriť tak samotné dielo.

img00026Medzi významné aktivity, ktoré štúdio za posledné obdobie absolvovalo sú aj reprezentačné plesy, otváranie školského roka na Hlavnej ulici Košíc, Letné tanečné kempy, Módne prehliadky, akcie pre seniorov a domy dôchodcov, Letná tanečná šou!, Deň zdravia na TUKE, Vianočné koncerty s Robom Opatovským, Rotary koncert v Štátnej filharmónii, ale najmä víťazná vlna na súťažiach „Pohyb bez bariér 2014“ v Žiline a „Predeta 2014“ v Košiciach. Veríme, že Vás aj tieto úspechy presvedčia, že Vaša podpora, napríklad aj venovaním 2% z daní, je v správnych rukách – detí. Ďakujeme za Vašu súčasnú aj budúcu podporu a tešíme sa na ďalšie príležitosti ukázať náš talent!

Tanečné štúdio ponúka bohatý kultúrny program na akékoľvek podujatie. Celovečerné galakoncerty, vianočné, veľkonočné, silvestrovské a iné podujatia, plesy, večierky, ľudové veselice a pod., bohatý výber skupinových, masových, ale i sólových, či párových choreografií rôznych tanečných štýlov, ale aj spev, recitácia a hra na hudobných nástrojoch detí rôzneho veku a milé sprievodné slovo v podaní tých najmenších.

Kam ďalej?

Videli ste už náš repertoár? Ak áno, skúste prejsť napríklad na fotogalériu.